Březen 2011

Kdo je lepší ? ;-)

31. března 2011 v 15:16 | Rita |  Kdo je lepší ?
Tentokrát tady máme dva hřebce, jejichž jména začínají na F a oba jsou shirové, takže :

Fall


nebo

Fox


Proměna 11.díl

28. března 2011 v 18:57 | Rita |  Příběhy
...Putovala jsem se stádem už pátým dnem. Pravidelně jsme se přesunovali za potravou i napajedlem, měnili prostředí a v noci se kromě mě a hříbat ( protože jsem byla host ) ostatní koně střídali v hlídání. Ačkoli jsem už své nové podoby měla plné zuby a strašně se mi stýskalo, docela jsem si zvykla, Karenino stádo totiž ke mně bylo velmi milé a tolerantní.
Už jsem se znala se všemi členy stáda, od vůdčí klisny Karen přes ostatní dospělé koně včetně krásného černého hřebce Luise až po neposedná hříbata, se kterými jsem si užila hodně legrace. Přestože jsem nebyla kůň, cítila jsem se mezi nimi jako doma.
* * *
Jednoho dne jsme se opět ukládali ke spánku, já spolu s hříbaty si stoupla doprostřed a poddala se únavě po celodenním putování.
" Liso, vstávej, slyšíš ? Liso, dělej, zvedej se, HONEM !!! " " Cožeee ? Nech mě spáát ! " mumlala jsem ze spánku. Náhle jsem vyskočila. " Snad tady někde nečíhá nějaký predátor ?! " " Ne, ale padá ta hvězda, dělej, přej si něco ! ", řžála pronikavě Karen, která zrovna ten den měla službu. " A jo vlastně, tak ano, přeji si, abych se zase proměnila zpátky ! " " Tak a můžeš si jít lehnout, držím palce, ať to vyjde ! " To mi ani nemusela říkat, už jsem se ospalostí sotva držela na nohou. Svalila jsem se na zem a přivřenýma očima ještě viděla Karen, jak se nade mnou sklání a spokojeně se usmívá. " Díky Karen ", vydechla jsem ještě, " díky za všechno ! "


Proměna 10.díl

28. března 2011 v 12:21 | Rita |  Příběhy
...Blížila jsem se k těm tajemným postavám a když jsem odklusala asi 10 metrů, došlo mi, že jsou to koně. Co tady dělají koně, blesklo mi hlavou, to taky utekli ? V bezpečné vzdálenosti jsem se zastavila a nervózně těkala očima z jednoho na druhého. Přede mě se postavil krásný a majestátný černý hřebec. Obezřetně si mě měřil, ale ani se nepohnul. Asi bylo na mně, abych něco řekla. " Ehm, dobrý den. Já...utekla jsem z našeho ranče, protože tam na mně chtěli jezdit a já nechtěla, no a já jsem se tam dostala, protože jsem se proměnila v koně, víte, já doopravdy nejsem kůň, jsem člověk, ale protože padala hvězda a já jsem si přála, abych se proměnila v koně, tak jsem teda kůň, no a teď bych chtěla být zase stejná jako dřív, jenomže nevím jak na to, teda myslím že vím, ale..." zarazila jsem se, protože hřebec na mě pobaveně a přitom nechápavě koukal.
" Takže jestli tomu rozumím, přála sis něco, co teď už nechceš ?" Horlivě jsem zakývala hlavou. " Tak to běž za Karen, tou tmavě hnědou klisnou, ta je z nás nejchytřejší, určitě ti pomůže ! " Zdvořile jsem poděkovala a štrádovala si to stádem až vůdčí klisně.
Když jsem Karen všechno pomalu a srozumitelně vylíčila, zasmála se a řekla : Myslím, že mám nápad ! To víš, my divocí koně nikdy nespíme všichni - vždycky stojí někdo na stráži. Až teda někdo bude hlídat a uvidí padat hvězdu, probudí tě a ty si budeš přát, aby ses proměnila zpátky ! " " Karen, vy jste génius", vykřikla jsem a došlo mi, že ačkoli nemluvím lidsky, ale koňsky, tak stádu rozumím. " Znamená to, že můžu jít s vámi, s divokými koňmi, že mě dočasně berete do stáda ? " " Samozřejmě, ale musíš počítat s tím, že ta hvězda může spadnout stejně tak zítra, jako až za rok ! Třeba s námi už budeš celý život..."
To byla sice pravda, ale já jsem i tak byla ráda, že je tu alespoň nějaká naděje na proměnu...
zdroj obrázku : www.kernowanimals.com

Komiks 3.

28. března 2011 v 7:30 | Rita |  Moje obrázky
Poslední komiks, ale brzy asi nakreslím další ;-)

Proměna 9.díl

27. března 2011 v 18:31 | Rita |  Příběhy
...Kráčela jsem po cestičce v lesíku a hlavou mi vířily myšlenky. Kam vlastně jdu ? Uvidím ještě někdy rodiče a kamarády ? Naučím se žít jako kůň ? Je ještě nějaká naděje, že se někdy proměním zpátky v člověka ? Budu já sama někdy ještě jezdit na koni ? A ta nejvlezlejší : Jak jsem mohla být tak pitomá a něco takového si někdy vůbec přát ?! Jenomže teď už bylo pozdě. Nejradši bych se na místě otočila a běžela, přímo letěla zpátky domů, na ranč, jenomže k čemu by to bylo ? Rodiče by mě stejně nepoznali, mluvit nemůžu a Jack by mě zase chytil a snažil by se mě zkrotit...achjo, kéž by šel vrátit čas, nebo ještě lépe - kéž by ta hvězda nikdy nespadla a já si nic nepřála ! Plácala jsem se svém neštěstí a utápěla se v sebelítosti, když v tom mě osvítil nápad - no jasně, to je ono ! Stačí, až zase bude padat hvězda, si přát, abych se zase proměnila zpátky !
Nojo, ale jak často vlatně takové hvězdy padají ? To budu muset být celé noci vzhůru, abych sledovala nebe ? Trošku si to nedomyslela, zlato, pomyslela jsem si. Odevzdaně jsem pohodila hlavou a rozhlédla se kolem sebe.
Zrovna jsem vyšla z lesíka a přede mnou se rozprostírala velká pláň. V dálce jsem zahlédla jakési postavy, ale nebyly to postavy lidské - tipovala jsem je na nějaké lichokopytníky. Kdo to asi je, blesklo mi hlavou, ale zvědavost mi nedovolila se otočit a jít dál. Musím aspoň zjistit, kdo to je, pomyslela jsem si a pomalým klusem se rozběhla k nim.

Pokračování příště

zdroj obrázku : www.kernowanimals.com

27.3.

27. března 2011 v 16:16 | Rita |  deníček ranče
Já : Já mám takovej vztek ! Dneska jsem šla ven fotit koníky a hádejte co - vybila se mi baterka !!! :-/ Takže jsem neudělala ani jednu fotku...no takže půjdu fotit někdy příští týden nebo tak...ale je to škoda, myslela jsem že už dneska dám fotky...no to je jedno xD

Koníci : Dneska byli venku a i když jsem je nefotila, tak se aspoň proběhli :D Tak je nafotím někdy příští týden a proběhnou se zase :-)

Blog : Plánuji nový dess, ale ještě nevím kdy bude možná dneska, možná příští týden...ještě nevím :-D


Koníci venku, zima 2010...kopčit jen se zdrojem ! Pp, Rita ;-)

Komiks 2.

27. března 2011 v 16:05 | Rita |  Moje obrázky
Další komiks, doufám že se bude líbit a že rozeznáte co je co :-) Je to docela malinký obrázek xD

Komiks 1.

26. března 2011 v 19:02 | Rita |  Moje obrázky
Tohle je můj první komiks za poslední dobu :-) Je bez komentáře, tak si ho užijte :-) A nekopčit bez zdroje !


Proměna 8.díl

26. března 2011 v 15:52 | Rita |  Příběhy
...Cválala jsem pryč, pryč od násilnického Jacka a podlézy Markuse, pryč od obsedání, ale bohužel také pryč od domova, rodičů a přátel...zamyšleně jsem přešla do klusu a vkročila tak do lesíka, který se přede mnou rozprostíral. To je zvláštní, tady jsem ještě nikdy nebyla, projelo mi hlavou a zvědavě jsem se kolem sebe rozhlížela. Vůbec jsem netušila, kde vlastně jsem, po uprchnutí z ranče jsem utíkala hlava nehlava, ale to byl jen jeden z mnoha problémů, které se objevily.Ten první byl, jak se zbavit výstroje ? Ačkoli sedlo nebylo těžké a uzdečka zase těsná ani příliš nepříjemná, lépe bych se samozřejmě cítila bez nich.
Pohled mi zavadil o ostrou větev zhruba ve výši mé hlavy. No ne, to je ale náhoda, zrovna něco takového jsem potřebovala, pomyslela jsem si a nakráčela k ní, abych se o ni uzdečkou mohla zachytit a osvobodit se trhnutím hlavou. Sice to bylo těžší, než jsem předpokládala, ale po asi sedmém pokusu řemínky povolily a uzdečka zůstala viset na stromě. A teď co se sedlem ? zeptala jsem se sama sebe a rozhlížela se kolem sebe, jakým způsobem bych mohla zlikvidovat druhou část výstroje. Zkusím tamhle ty křoviny, napadlo mě při pohledu na tenké, ale silně vypadající větve vyrůstající ze země. Jedna byla tak akorát zahnutá, abych se o ni mohla zachytit podbřišníkem, což jsem také hned udělala. Zase jsem sebou trhala, kroutila se a svíjela, ale tentokrát to nemělo žádný účinek. No tak, nevzdávej se, trhni pořádně, domlouvala jsem sama sobě a ještě jednou zabrala. Náhle podbřišník povolil, až jsem trochu klopýtla a sedlo mi sklouzlo ze hřbetu.
Bezva, tak to bychom měli, ale tímhle moje starosti ještě zdaleka nekončí, pomyslela jsem si a pomalým krokem se vydala po cestičce hlouběji do lesa.

zdroj obrázku : www.kernowanimals.com

Avatárek od Mišule !

24. března 2011 v 18:55 | Rita |  Diplomy za soutěže
Tak jsem dostala od Mišule za bleskajdu takovýhle fešný avatárek, je krásnej a já děkuji :D

Možná ho někdy použiju do menu nebo tak ;-)

Čertík šmoula

23. března 2011 v 15:58 | Rita |  Další zvířátka na ranči
Čertík šmoula sice není zvířátko, ale taky patří k mým SCH, tak jsem ho vyfotila ;-) Snad se líbí :-P

Gaggy

23. března 2011 v 15:58 | Rita |  Další zvířátka na ranči
Gaggy je můj nejstarší SCH, z roku 1983 ! Vůbec na to ale nevypadá, není odřená ani poškrábaná ;-)

Sabrina

23. března 2011 v 15:57 | Rita |  Další zvířátka na ranči
Sabrina je zebra stepní. Je celkem ochočená, naši pracovníci na ní někdy i jezdí. Má jednoho potomka, Fredyho, s Tonym ze Zooparku Tarongo.

Proměna 7.díl

21. března 2011 v 18:59 | Rita |  Příběhy
...10 metrů, 5 metrů, 0 metrů - SKOK ! Ne, já to nezvládnu, nechci být do konce života mrzák, blesklo mi hlavou a v poslední milisekundě prudce zabořila nohy, ehm teda kopyta, do země, až se písek na jízdárně rovířil na všechny strany. Všechno se to událo tak rychle - za chviličku jsem pocítila odlehčená záda a poté už jenom viděla Jacka, jak ukázkovým obloukem vlivem setrvačnosti vylétá ze sedla a přistává za překážkou. Moje první reakce byla co se to stalo ?! to jsem byla já ? a druhá uteč - uteč, dokud můžeš ! Na fleku jsem se otočila a uháněla pryč z jízdárny. Koutkem oka jsem viděla Markuse, jak klopýtá k Jackovi a přitom se prohýbá smíchy. Smála bych se taky, kdybych neměla tolik starostí ! Ta první byla, jestli se Jackovi něco nestalo, to bych totiž měla výčitky svědomí asi napořád ! Když jsem kolem něj ale probíhala, viděla jsem, že vstává a netváří se bolestně, ale naštvaně. Očividně je v pořádku a jestli odsud rychle neuteču, nebudu v pořádku já, pomyslela jsem si a cvalem se hnala k plotu jízdárny. Tohle musím přeskočit, jinak se ven nedostanu, došlo mi, zavřela jsem oči, odrazila se - a už byla na druhé straně. Sice jsem trochu škrtla břichem o plot, ale to bylo úplné nic ve srovnání s faktem, že jsem byla konečně volná !!! Ještě jsem slyšela Jacka, jak křičí " No vida, jak ta mrcha najednou umí skákat ! ", a Markusův smích, ale už mi to bylo jedno. Cválala jsem pryč a otěže mě jakoby přátelsky plácaly do krku. Poprvé od doby, co jsem se proměnila, jsem se cítila šťastná !

zdroj obrázku : www.kernowanimlas.com

Skippy

21. března 2011 v 18:00 | Rita |  Další zvířátka na ranči
Skippy je klokan a je asi druhý nejstarší SCH kterého mám. Je už dost ošoupaný a odřený ale pořád hezký, no ne ? xD

Larry

21. března 2011 v 15:53 | Rita |  Další zvířátka na ranči
Larry je krysák, kterého jsem dostala taky na Vánoce :-D Je moc roztomilý a už se neprodává :-P

Proměna 6.díl

20. března 2011 v 18:56 | Rita |  Příběhy
..." Hyjé ", řekl Jack, povolil otěže a šťouchnul mě patami do břicha. Trhni si, pomyslela jsem si, zahryzla se do udidla a zůstala umanutě stát. " Markusi, přines mi bičík a ostruhy", zavolal na opodál stále okounějícího brigádníka a do mě jakoby v tu chvíli vjel blesk. Přešla jsem do energického kroku a jakmile jsem ucítila sebemenší zatažení otěží, ihned jsem zastavila. " Tak se mi to líbí", pochvaloval si ošetřovatel, ale já si v duchu nadávala. Necháš se sebou utírat podlahu, stačí sebemenší pohrůžka a ty hned lezeš do kouta, vztekala jsem se sama na sebe, ale poslušně zatáčela tu na jednu, tu na druhou stranu a dokonce zrychlila do klusu, ač se mi vůbec nechtělo. " A teď do cvalu, hyjé", vykřikl Jack a opět mě bodl patami. Poslušně jsem zrychlila a takhle jsme objeli asi dvě kolečka. " Markusi, přines kavalety, postavíme si kolmák a oxer a skočíme si ! " " No jo porád ! " zabrblal a zmizel v nářaďovně. Za chvíli už byly kavalety ( samozřejmě Markem ) postavené a Jack mě pobídl rovnou do cvalu a směřoval mě na překážku. Bála jsem se, protože jsem nevěděla, jak mám skákat, ale Jack mi nedával na vybranou a hnal mě na překážku hlava nehlava. Upírala jsem oči na překážku a odhadovala zbývající metry - 10 metrů, 5 metrů, 0 metrů - SKOK !

zdroj obrázku : www.kerowanimals.com


20.března

20. března 2011 v 15:36 | Rita |  deníček ranče
Já : Achjo, dneska je poslední den prázdnin a zejtra zase škola :-( Už máme naplánovaný testy, takže zase úkoly a učení :-P Leháro končí xD

Koně : Zase jsem je fotila ale fotky asi dávat nebudu, je to furt to samý prostředí, příští týden sand půjdu s koníkama ven a nafotím je ;-) Jinak normálně trénují, nejvíc Samira drezuru, blíží se závody, ale to je až někdy v dubnu myslím :-)

Blog : Přes týden přidám ty zbývající profilky a dodělám všechny ty věci co jsem chtěla...a ještě dneska plánuji zveřejnit takový minikomiks co jsem dneska asi za tři minutky načmárala xD Tak se můžete těšit :-P

Raunsberg ;-) Kopčit jen se zdrojem ! Pp, Rita ;-)

Kinský kůň

19. března 2011 v 17:53 | Rita |  Moje obrázky
Nedávno jsem kreslila Kinskou klisnu z časopisu koně a hříbata, no, mně se upřímně moc nelíbí, ale dávám sem všechny své obrázky, tak sem dám i tuhle klisnu, ať se taky mrknete :

Originál ( foto je z koní a hříbat ) :

A moje kresba :

A hlavinka...

Tak pište jak se líbilo, budu ráda i za kritiku ! Pp, Rita !

Proměna 5.díl

19. března 2011 v 15:39 | Rita |  Příběhy
...Pádila jsem pryč co mi nohy stačily, vůbec jsem sice nevěděla kam běžet, ale hnala jsem se dál, pobízena vnitřním hláskem - Pryč, pryč, pryč ! Moc dlouho jsem si ale nezacválala, postřehla jsem jenom jakýsi důvěrně známý provaz, který se mi mihl kolem hlavy a pak jsem byla nucena prudce zastavit. Nechápavě jsem se kolem sebe rozhlížela, hlasitě oddechujíc, ale to už u mě byl Jack, pevně mě popadl u huby za otěže a zasyčel " Nepodceňuj moje lasovací schopnosti, zlato ! " Tak takhle to bylo, pomyslela jsem si, chytil mě do provizorního vodítkového lasa.
Tentokrát se se mnou už Jack nepatlal a než jsem se nadála, strčil mi nohu do třmenu a později už mi seděl na zádech. Narovnala jsem se a potřásla hlavou. Vlastně to nebylo tak hrozné, ošetřovatel nebyl těžký a bylo by na místě už nevyvádět a sekat latinu, ale mně se prostě nelíbila představa, že se na mně bude vozit nějaký chlupatý zadek a určovat, kam a jak rychle pojedeme. Vzepjala jsem se a divoce ržála, ve snaze jezdce shodit, ale stačilo jedno prudší zatažení za otěže a nesnesitelná bolest mě přinutila se zase zklidnit. " Už mě neštvi, " zabručel jenom Jack, vědom si své nadvlády nade mnou. " Hyjé, " řekl a pobídl mě do kroku.

zdroj obrázku : www.kernowanimals.com