Listopad 2011

Děkuji...

28. listopadu 2011 v 21:26 | Rita |  SRka
Lidi, děkuji vám za ohlasy v minulém článku ! Opravdu jste mě potěšili tím, že jste se nezačali bránit a obviňovat ( jak by mnoho lidí co znám třeba ze školy udělalo ), ale uznali jste to a popřemýšleli nad tím...také jsem vděčná za delší komenty, pěkně jsem si teda početla a moc příjemně jste mě všichni překvapili ! ;-)
Už se k tomu tématu dál nechci vracet, jenom doufám, že se to zase zlepší, myslím, že jsme všichni tak celkově k tomu včera udělali první krok !
Tak ještě jednou dík a jestli mě zase jednou popadne "filozofování", tak budu vědět, že na vás je spoleh a můžu se sem vypsat ! ;-)


zdroj google.com

Achjo...

27. listopadu 2011 v 18:34 | Rita |  SRka
Já nevím, poslední dobou mi přijde, že je to naše rančování pořád víc o materialismu, vzteku, nadávání, závisti...vám snad ne ? Ale upřímně...vemte si, že dřív tolik vzteku a závisti v komentářích nebylo...a teď ? Když se někomu něco nelíbí, tak se nezdráhá to hned pěkně od plic říct...a samozřejmě hned sáhne po sprostých slovech a nadávkách...přijde mi, že už to není jako dřív, kdy jsme tady byli fakt jako kámoši, teď jsme spíš jako konkurence...uvedu příklad :

Někdo napíše, že dostane nové koníky. Dřív ostatní psali, že mu to přejí a mysleli to vážně. Poslední dobou mi ale přijde, že spíš spousta lidí píše "Není jich trochu moc ?" nebo "Hej, toho mám taky, to je na nic, že si každej chce najednou kupovat zrovna tohodle ! " Atd. Stará dobrá kamarádská pospolitost a radost i za ostatní už je pomalu pryč a nastujupe jenom nepřejícnost a závist...

Nebo je taky nový "trend" urážet a opovrhovat jinými značkami, než které sbíráme. Někdo má rád SCH, někdo BH, někdo kombinaci obojího...nevidím důvod urážet jinou, jenom proto, že ji prostě nemáme rádi nebo se nám nelíbí...no jasně že na svém ranči máme právo psát svůj vlastní názor, ale tak slušně, ne ? ;-) Hlavně mi přijde že ti co haní jinou značku, než sbírají, si neuvědomují, že pro někoho může znamenat něco víc než jen plastikové modely, po někoho je to třeba vzpomínka na něco nebo k té značce mají určitý vztah a sympatie...chápete, jak to myslím ?

A nakonec jsem si všimla, že se taky pár rančerů ohání nebo někdy ohánělo výhružkami typu " Ach jo, mě to tu nebaví, už nemám o čem psát, asi skončím ! :-( " nebo " Jestli nezačnete pořádně obíhat, tak tento blog asi smažu ! "
A zřejmě čekají, že se ihned objeví desítky komentářů typu : "Ne, prosííím, ne, já se polepším ! ;-) "
Tak tohle mě taky docela dost štve. Je pěkně nezodpovědné takhle si zahrávat s koncem ranče a tuplem, kyž to děláte už poněkolikáté nebo to nemyslíte vážně...to snad ani nemusím zdůrazňovat

Abych to shrnula : Nemám už z blogování a rančování vůbec tak dobrý pocit jako na začátku, nelíbí se mi, jak se všechno kazí a materializuje a doufám, že se nad tímto článkem aspoň pár z nás zamyslí a bude všechno zase OK a jako dřív

P.S.: Děkuji všem, kdo přečetl a popřemýšlí o tom, aniž by si o mně hned myslel, co si to zas vymýšlím ;-)

Mon Gamin nebo Cedric ?

24. listopadu 2011 v 19:22 | Rita |  Kdo je lepší ?
Je lepší...?

Cedric


nebo

Mon Gamin ?


Pište !!! :-) Zdroj fotek google.com

Model Cedric

22. listopadu 2011 v 15:02 | Rita |  Breyer a schleich
+ Cedric má moc hezkou barvičku, běloušky mám ráda, jsou rozkošní a on není vyjímkou ! Také se mi líbí jeho očka, jsou roztomilá a i když nejsou nějak extra propracovaná ( jn, BH i SCH na to kašlou a ty oči většinou odfláknou :-/ ), tak mají své kouzlo :-) Mold taky není špatný, mám sice ráda klidnější, ale cválající taky nejsou k zahození ;-)

- Jednoznačně podstavec ! ANO, já vím, že by bez toho nestál, ale já podstavce prostě nemám ráda, protože každý model se snaží být co nejvíc realistický, tak plastovej držák to dost komplikuje ! Nemám pravdu ?

CELKEM : 7/10

Fotka :

zdroj : google.com

Pruhovaný dess :-D

20. listopadu 2011 v 18:57 | Rita |  Jiné
Nelekejte se tohoto magorsky pruhovaného dessu :-D Je tu jenom do té doby, než už budou zima a Vánoce trochu aktuálnější ;-)

spokojenost : 6,5/10
jak dlouho tu bude : asi do poloviny prosince, pak plánuju Vánoční ;-)
fotky : zebří záhlaví je moje, pruhovaná stránka je z google.com
typ : spíše letní
barvy : zelená, žlutá, oranžová, černá/bílá
avatary : nezměněny
A váš názor ? ???/10
Tak co, líbí se vám proužkový dess ? Pište :-D

Pintoarab

19. listopadu 2011 v 17:43 | Rita |  Nápady na SCH a BH
Tentokrát návrh na Pintoaraba, BH ani SCH toto plemeno vůbec nedělá ( klasika, že, hlavně pořád dokola omílat furt ty samý koně jako arabi, plnokrevníci, appaloosy, quarteři atd....:-/ ) a přitom je to pěkné, zajímavé a nevšední plemeno...;-) Tak se na něj mrkněte a napiště, jestli by se vám líbil !

Tak nevím, no :D

17. listopadu 2011 v 21:22 | Rita |  Jiné
Já vím, že jsem slibovala fotky ostatních zvířat na ranči, ale venku je teďka dost kosa na klečení na jednom místě a mačkání tlačítek na foťáku/mobilu...:D Tak nevím, jak to mám vykoumat...fotit doma se mi nechce a asi ani vám se na ně zase nechce koukat, ale zase venku je prostředí ( skoro žádná tráva a jenom spadané listí...podzim není zrovna ideální období na fotky ) a počasí taky nic moc...jak to děláte vy ? To by mě opravdu zajímalo, jestli jste ochotni se obětovat pro nové fotky na svůj ranč :D
Tak pls pište, jsem zvědavá, pp, Rita <3

Fotka ještě z léta...:-D

čtvrtletí...

15. listopadu 2011 v 21:26 | Rita |  Jiné
Taky budete mít v dohledné době třídní schůzky ? My jsme je měli dneska...;-) A máte už známky na čtvrtletí ? My si to píšeme do žákovský...no mám co vylepšovat...:D Mám skoro samý jedna mínus :D Jinak jedničky :D Je to těžký no xD A co vy ? Jak to máte ? Pište, jsem zvědavá ! :-)

P.S.: V dohledné době plánuju změnit dess, halloween už je dávno pryč xD Ale podzim ještě pořád je...;-)

Model Prince Jester

14. listopadu 2011 v 21:02 | Rita |  Breyer a schleich
Tentokrát jsem si vzala na mušku novinku jménem Prince Jester ;-)

Bardotka

13. listopadu 2011 v 18:27 | Rita |  fotogalerie
Dnešní fotečky naší Bardotky venku v podzimním listí :D Napadlo mě, že poslední dobou zanedbávám naše ostatní zvířátka na ranči, nefotím je ani o nich nepíšu, tak jsem se rozhodla jim to vynahradit ;-) Jako první na řadu přišla naše fešanda Bardča a další možná budou brzo následovat ;-)
Tak snad se budou líbit, omlouvám se, pár jich je mázlých, byla zima a já nevěděla jak se uvelebit, aby mi nefoukalo na záda xD

FOTKY NAJDETE ZDE

Model Little Tahoma

12. listopadu 2011 v 18:13 | Rita |  Breyer a schleich
Tentokrát napíšu o modelu, který se mi jednu dobu moc líbil a není tady nějak moc oblíbený a známý, ale pro mě má přesto ještě pořád svoje kouzlo ;-)

+ Tahomka je takový sympatický klidný mold klisny, která by podle mě mohla být klidně školní nebo chovná...líbí se mi její flíčky na zadku, barvička, lysinka ( klidně by mohla být i širší ) a postoj. Dostává mě její kukuč, přesto že očka nejsou nějak extra propracovaná, má takový roztomilý a živý pohled ! Mám z téhle klisničky prostě dobrý pocit a kdyby se objevila v e-shopu, tak bych po ní asi i vyjela :-D

- Tahča je starší model, takže má samozřejmě své mouchy, třeba mi přijde že má takový trochu kratší hřbet a taky moc nemám ráda ocásky připevněné k nohám...a tak celkově se mi její ocásek moc nelíbí...to jsou ale jenom drobnosti, jak už jsem řekla, Tahomka na mě dělá dobrý dojem a proto :

CELKEM : 8/10 - nemám s tím problém :-)

Fotka ( zdroj google.com ) :

Nestíhám :-/

10. listopadu 2011 v 20:35 | Rita |  Jiné
Zase nestíhám, poslední článek jsem napsala v neděli, no hrůza :-/ Ale co nadělám, nemám prostě čas...i teď se ještě budu muset učit na zítřejší test...no nic, tak jenom abyste věděli, že se nikde neflákám :-D A jako omluva tři krásní breyírci, co jsem našla na googlu :

Zima 2010

6. listopadu 2011 v 18:14 | Rita |  fotogalerie
Tak jsem zase prohrabávala fotky a našla jsem tyhle ze zimy 2010, sice jsme vám jich sem pár dávala, ale bylo jich asi jenom pět a stejně si na to nepamatujete, tak vám sem dám všechny ;-) Mně se docela líbí, venku bylo hezky a sníh byl krásně bílej a neporušenej, tak jsem s nima spokojená :-D A ještě k tomu jsem určitě první, kdo sem letos dává fotky na sněhu :-P

FOTKY NAJDETE ZDE

Pp, Rita :-*

Hobby soutěž

5. listopadu 2011 v 19:06 | Petra |  Pracovníci píšou
Ahojky, to jsem já, Petra z našeho ranče :-) Napíšu vám o tom, jaké to bylo na hobby závodech cross-country, na kterých jsem byla minulou sobotu s naším quarterem Skidem ;-) Doufám, že vás to zaujme ! :-D

Listopad...dušičky...

2. listopadu 2011 v 21:01 | Rita |  deníček ranče
Tak a máme tu listopad...halloweenský dess už je neaktuální ( ale stejně tu ještě tak do 15. listopadu zůstane ), venku zima a napůl holé stromy, prázdniny za námi ( jak letní, tak podzimní :-/ ) a Vánoce ještě v nedohlednu...dnes jsou dušičky, den zesnulých...každý určitě máme na koho vzpomínat...podzim je prostě takový smutný a deprimující, nikdy jsem ho neměla moc ráda...:-/ Ale napadlo mě, že jsem už dávno nefotila a takové fotky v listí by nemusely být špatné...abych ten podzim aspoň nějak využila...ááá, tady bych použila smajlíka, ale rozhodla jsem se, že dneska je používat nebudu ( ty veselé a rozesmáté ), když jsou ty dušičky a vůbec pochmurná nálada..chápete jak to myslím ( tady by byl mrkající smajlík )
Jo a ještě vám v nebližší době napíšu o účasti našeho koně a jezdkyně v hobby závodu cross-country ! ( zase mrkající smajlík )
To je zatím vše, ozvu se asi zase zítra nebo tak...pp, Rita !

P.S.: Že je ten článek bez smajlíků takový...divný ? ( smějící se smajlík )